Fundacja „Polska Przedsiębiorcza” pracuje nad innowacjami z Mazowsza

Udostępnij

Brak odpowiedniego przygotowania biznesowego, trudności w dostępie do infrastruktury biznesowej czy najnowszych technik marketingowych i sposobów wejścia na rynek - te trudności stają się przyczyną licznych porażek innowacyjnych start-upów na samym starcie ich przygody z biznesem. Bariery te rozwiązywane są między innymi dzięki realizowanym programom akceleracyjnym, które mają na celu ekspresowe budowanie i wzmacnianie potencjału firm.

Województwo mazowieckie organizuje obecnie program akceleracyjny „Przedsiębiorcze Mazowsze”, który realizowany  jest przez Fundację Polska Przedsiębiorcza. Program ten zapewnia pomysłodawcom innowacyjnych pomysłów  uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach pitchingowych, udział w indywidualnym procesie mentoringowym, pogłębionych konsultacjach eksperckich z zakresu m. in. prawa, podatków, finansowania firmy w celu zwiększenia szansy na wdrożenie rozwiązań na rynku. Ten intensywny program mentoringowo–warsztatowy, przygotowujący do prowadzenia własnej firmy, zwieńczony będzie galą Demoday i prezentacją finalistów przed gremium inwestorów i partnerów projektu m.in. funduszy VC, Orange, Robyg Working Balance, Startup Academy. Kapituła konkursowa z ponad 150 zgłoszonych aplikacji, wybrała 15 najbardziej rokujących pomysłów, które mają szansę na pozyskanie inwestora oraz zdobycie nagród pieniężnych na rozwój swojego pomysłu z budżetu województwa mazowieckiego o łącznej wysokości 35 tys. zł.

 "Do drugiego etapu, czyli intensywnych szkoleń i przygotowań do prezentacji przed inwestorami wybraliśmy najlepszą 15, z czego aż 6 pomysłów jest spoza Warszawy. Pokazuje to, że pozostałe regiony województwa mazowieckiego też mają duży potencjał biznesowy, potrzeba jednak licznych działań u podstaw, żeby go wydobyć. To właśnie zrobiliśmy na etapie rekrutacji do projektu - zorganizowaliśmy 35 spotkań inspiracyjnym w miastach wojewódzkich takich jak: Płock, Ciechanów, Radom, Mława i Warszawa, w których wzięło udział ponad 1000 osób zainteresowanych programem akceleracyjnym"- relacjonuje Michał Misztal, koordynator programu Przedsiębiorcze Mazowsze.

Obserwujemy, że ekosystem start‑upów na Mazowszu ciągle ewoluuje, pojawia się również coraz więcej szans dla pomysłodawców - będziemy śledzić losy finalistów akceleratora mazowieckiego.

www.przedsiebiorczemazowsze.pl

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz