Panele dekoracyjne z drewna

Udostępnij

Coraz częstszym trendem w dekoracji wnętrz staje się montowanie paneli dekoracyjnych. To interesujący element wystroju, który pełni również ważną rolę w poprawieniu komfortu akustycznego w pomieszczeniu. Czym właściwie są panele dekoracyjne i jakie jest ich zastosowanie? Jak wygląda montaż takich paneli i gdzie najlepiej je kupić?

Czym jest norma akustyczna?

Akustyka w danym pomieszczeniu ma bardzo duży wpływ na komfort przebywania w nim. Norma akustyczna to dokument odnoszący się właśnie do akustyki wnętrz.  Nie dotyczy ona jednak wnętrz o akustyce kwalifikowanej, takich jak na przykład sale koncertowe czy teatralne, które wymagają indywidualnego podejścia do kwestii akustyki. Ma związek ze zwykłymi pomieszczeniami w budynkach użyteczności publicznej i zamieszkania zbiorowego, w których dobra akustyka ma wpływ na komfort ich użytkowania. Spełnienie wymagań zawartych w normie pozwala zapewnić dobrą akustykę wnętrz poprzez uniknięcie podstawowych błędów w tym zakresie. Warto wiedzieć, że dostępne są rozwiązania techniczne, które umożliwiają uzyskanie lepszych warunków akustycznych, a co za tym idzie – poprawę komfortu życia w danym pomieszczeniu.

Znaczna poprawa akustyki

Panele dekoracyjne spełniają w pomieszczeniu bardzo ważne zadanie. Poprawiają jego akustykę, co znacznie wpływa na komfort życia. Jak już zostało powiedziane, przebywanie we wnętrzach, w których występuje zjawisko pogłosu prowadzi do rozdrażnienia, stresu i dekoncentracji. Niełatwo jest również w takim pomieszczeniu prowadzić spokojną rozmowę lub się zrelaksować. Co więcej, pomieszczenia, w których występuje pogłos wydają się nam automatycznie bardziej surowe i zimne. Dlatego zastosowanie paneli dekoracyjnych potrafi przynieść nie tylko korzyści estetyczne. Dzięki nim znacznie poprawi się komfort akustyczny danego pomieszczenia. Dodatkowo, stanie się ono bardziej ciepłe i przytulne. Z całą pewnością w takim wnętrzu poczujemy się znacznie lepiej.

EHØ Muteboards

Oryginalny design, który robi wrażenie

Nowoczesne panele dekoracyjne z drewna to nie tylko świetny sposób na walkę z pogłosem. Potrafią również niesamowicie wpłynąć na wystrój i charakter wnętrza, w którym je zamontowano. Dzięki nim, pomieszczenie wygląda oryginalnie i ciekawie. Dowolna aranżacja sprawia, że każdy może zaprojektować ułożenie paneli, które najlepiej mu odpowiada. Dostępne różne kolory paneli dekoracyjnych z drewna pozwolą na wybór produktu, który będzie idealnie pasował do danego pomieszczenia i wspaniale podkreśli jego wystrój.

Łatwy montaż w dowolnym miejscu

Panele dekoracyjne z drewna są bardzo łatwe w montażu, dzięki czemu każdy może sobie z nim poradzić. Bez problemu można je również usunąć i umieścić w innym miejscu. Dzięki temu dowolna aranżacja ułożenia paneli jest naprawdę prosta.

Gdzie kupić panele dekoracyjne z drewna?

Produktem, który z całą pewnością zasługuje na uwagę są panele dekoracyjne z drewna 3D od EHØ Muteboards. Odznaczają się wyjątkowo atrakcyjnym designem, który niezwykle uatrakcyjni wystrój każdego wnętrza. Wykonywane są z drewna bukowego lub dębowego i występują w czterech gradacjach kolorystycznych. Niezwykła, trójwymiarowa powierzchnia paneli hipnotyzuje i przyciąga wzrok. Co jednak najważniejsze, panele spełniają normy akustyczne dla pomieszczeń użyteczności publicznej. Potrafią bardzo skutecznie niwelować zjawisko pogłosu, dzięki czemu pomieszczenie, w których się je umieści staje się znacznie bardziej komfortowe pod względem akustycznym.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz