Aloes - zdrowie i uroda w jednej roślinie

Udostępnij

Aloes to roślina, rosnąca głównie w Afryce Północnej, przypominająca rodzaj zielonego kaktusa o wielu właściwościach leczniczych. Żel pozyskiwany z aloesu posiada właściwości przeciwzapalne, odtruwające oraz stymulujące kolagen, dzięki czemu jest on stosowany w kosmetyce.

Aloes rośnie w klimacie umiarkowanym, gdzie temperatury nie spadają poniżej zera. Rozpoznamy go dzięki mięsistym liściom o ostrych krawędziach, które wyrastają od razu z ziemi. Liście są zbierane u dwu lub trzyletnich roślin. Aloes stosuje się do celów terapeutycznych - uzyskamy z niego sok i żel. 

Aloes - bogactwo substancji

Aloes zawiera kompleks cennych substancji, znajdujących się w liściach i używanych od tysiącleci, jako środek, m.in przeczyszczający. Posiada właściwości, pomagające w leczeniu różnych stanów zapalnych, oparzeń oraz infekcji. Aloes wzmacnia układ odpornościowy oraz posiada działanie antybiotyczne oraz antyseptyczne, pomagające w leczeniu wielu problemów skórnych, takich jak chociażby egzema i łuszczyca. Warto więc sięgnąć po Aloes do picia DuoLife.

Systematyczne spożywanie  aloesu sprzyja normalizacji jelit i całego przewodu pokarmowego, zwiększa wchłanianie białka, łagodzi dziąsła i pielęgnuje jamę ustną. Poza tym aloes posiada enzymy, które ułatwiają trawienie.

Aloes jest bardzo bogatym źródłem składników mineralnych, m.in.:


- kwasu foliowego,
- witamin z grupy B,
- witaminy A, C i E,
- miedzi,
- cynku,
- magnezu,
- manganu,
- potasu,
- chromu,
- sodu,
- żelaza,
- wapnia.

żel aloesowy

Właściwości odżywcze aloesu

Aloes stymuluje produkcję komórek i tkanek, zawierając 18 z 23 aminokwasów niezbędnych dla organizmu ludzkiego. Posiada też działanie regeneracyjne: przyczynia się do eliminacji starych komórek i tworzenia nowych tkanek. Aloes to również idealna roślina nawilżająca - jego żel naprawia uszkodzoną skórę i nawilża ją.

Aloes w kosmetyce

Roślina ta zapobiega przedwczesnemu starzeniu się. Oznaki upływającego czasu, takie jak drobne zmarszczki, utrata elastyczności oraz jędrności skóry zostają zniwelowane. Z powodu zanieczyszczenia, stresującego trybu życia, złych diet, a także światła słonecznego, mogą pojawić się już we wczesnym wieku. Aloes ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające, pomaga zapobiec przedwczesnemu starzeniu się. Usuwa martwe komórki i odmładza wrażliwą skórę twarzy. Zawiera w sobie właściwości regeneracyjne balsamu, zapewnia kompleksową pielęgnację oraz długotrwały blask i świeży wygląd. Warto też wspomnieć, że aloes zmniejsza trądzik. Jest to naturalny środek przeciwbakteryjny, zwalczający bakterie, które powodują zmiany trądzikowe. Oprócz leczenia tych zmian, aloes stymuluje odbudowę tkanki i niweluje ryzyko powstawania blizn potrądzikowych.

Efekty stosowania aloesu widać nie tylko na skórze twarzy, ale także u rąk - obszaru najbardziej podatnego na wczesne starzenie się. Żel aloesowy idealnie sprawdzi się zamiast kremu do rąk. Utrzymuje skórę elastyczną i odpowiednio nawilżoną, ponieważ wnika wgłąb, nie pozostawiając tłustej warstwy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz