Gdzie najlepiej wynająć mieszkanie w Warszawie?

Udostępnij

​Wiele osób marzy o przeprowadzce do Warszawy. Studia, nowa praca, chęć zmiany miejsca - to tylko nieliczne powody, które skłaniają nas do zamieszkania w stolicy. Sprawdźmy, gdzie warto wynająć mieszkanie oraz co oferują poszczególne dzielnice.

Śródmieście

Niewątpliwie najbardziej popularną dzielnicą w stolicy, jest Śródmieście. Bogata oferta kulturalna i gastronomiczna sprzyja wypoczynkowi poza domem. To tu znajdują się Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Polin, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Narodowe Zamek Królewski, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Etnograficzne. Śródmieście to doskonała dzielnica dla osób z małymi dziećmi. Znajdziemy tu wiele sal zabaw, ośrodków sportowych i zajęć edukacyjnych dla najmłodszych. Na terenie Śródmieścia znajduje się również wiele żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych zarówno państwowych, jak i prywatnych. Śródmieście jest również doskonale skomunikowane z innymi dzielnicami. Znajdują się tu dworce pierwszej i drugiej linii metra, a także duża sieć linii autobusowych i tramwajowych.

Bemowo

Doskonałą dzielnicą dla seniorów i rodzin z dziećmi jest niewątpliwie Bemowo, które położone jest w zachodniej części miasta. Administracyjnie graniczy z Żoliborzem, Bielanami, Wolą, Włochami i Ursusem. Na terenie Bemowa zlokalizowana jest duża ilość terenów zielonych sprzyjająca rekreacji. Rozbudowana sieć ścieżek rowerowych umożliwia mieszkańcom dojazd m.in. do Puszczy Kampinoskiej, nad Wisłę, czy w okolice Fortu Bema. Bemowo to także dobrze rozwinięta komunikacja miejska, liczne przystanki autobusowe i tramwajowe zapewniają dojazd do niemal każdej części miasta. W najbliższym czasie planowane jest także oddanie odcinka II linii metra, co zapewni jeszcze szybszą komunikację.

Ochota

Dzielnicą wyjątkowo polecaną studentom jest Ochota, oferująca doskonałą komunikację z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym czy Politechniką Warszawską. Dzielnica oferuje wiele atrakcji i miejsc turystycznych. Wśród nich znajduje się m.in. Park Baśniowy, Górka Szczęśliwicka, Och-Teatr, kino studyjne Iluzjon. Komunikacja miejska zapewnia dojazd do Centrum nawet w 15 minut. Mieszkańcy Ochoty mogą korzystać z tramwajów, autobusów, a także Warszawskiej Kolei Dojazdowej. To tutaj zlokalizowane są liczne stacje rowerów miejskich, którymi możemy dotrzeć do centrum miasta lub skorzystać ze ścieżek rowerowych biegnących przez parki. Mieszkańcy Ochoty mogą skorzystać z bogatej oferty centrów handlowych i sklepów, tu zlokalizowana jest m.in. Hala Banacha, galerie Blue City, Reduta, czy Hala Kopińska.

Praga Południe

Szukając dobrej komunikacji ze Śródmieściem, jednocześnie chcąc mieszkać w dzielnicy, w której przeważa kameralna zabudowa, warto zdecydować się na wynajem mieszkania w dzielnicy Praga Południe. Granicząca ze Śródmieściem i Mokotowem dzielnica podzielona jest na pięć rejonów: Grochów, Gocławek, Gocław, Saska Kępa, Kamionek. Dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwupokojowe na wynajem w Gocławiu. Praga-Południe oferuje dużą ilość miejsc rozrywki dla dzieci i dorosłych. Znajdziemy tu liczne place zabaw, kina, muzea oraz kawiarnie i restauracje. Na terenie dzielnicy zlokalizowane są siedziby szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Wyższa Szkoła Administracyjno-Społeczna, a także Seminarium Duchowne. Praga Południe ma dobrze rozwiniętą komunikację miejską. Mieszkańcy mogą skorzystać z tramwaju, autobusu, rowerów miejskich oraz drugiej linii metra.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz