Pranie tapicerki samochodowej przez profesjonalistów

Udostępnij

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób możesz zadać o czystość swojego samochodu? Samodzielne czyszczenie tapicerki samochodowej nie przynosi zamierzonych efektów? Jeżeli tak, to powinieneś skorzystać z możliwości, jakie daje profesjonalna usługa.

Domowe sposoby czyszczenia tkanin niekoniecznie przynoszą zamierzone efekty. Pomimo dużego wysiłku niektóre plamy są bardzo trudne do usunięcia. Mogą opierać się nawet wielogodzinnemu szorowaniu. Taki proces będzie kosztował Cię sporą ilość energii oraz czasu. Znacznie łatwiejszą oraz skuteczniejszą opcją jest oddelegowanie tego zadania fachowej firmie, która oferuje czyszczenie tapicerki samochodowej.

Co zyskujesz dzięki fachowej usłudze? Pranie tapicerki samochodowej w praktyce

Pranie tapicerki samochodowej, które realizowane jest przy pomocy nowoczesnych urządzeń czyszczących, znacznie się różni od tego samodzielnego. Przeważnie kierowcy nie dysponują odpowiednim sprzętem, który pozwalałby usunąć uporczywy brud. Bazują oni na ogólnodostępnych urządzeniach. Środki czystości nie są dobierane pod konkretny materiał, a odkurzanie odbywa się przy pomocy domowych urządzeń. Z oczywistych względów tego typu działania często nie przynoszą zamierzonych efektów.

Utrzymanie tkanin w czystości jest bardzo trudne, wymaga od nas znajomości tkanin oraz regularności. Na szczęście z pomocą przychodzą profesjonalne firmy, które oferują pranie tapicerki na wysokim poziomie. Jest ono możliwe dzięki wykorzystaniu urządzeń piorących, takich jak ekstraktory ciśnieniowe oraz odkurzacze piorące. Dodatkowo specjaliści dysponują również nowoczesnymi środkami czystości. Dobierane są one bezpośrednio pod konkretną tkaninę, co wyłącznie wzmacnia efekt.

Dlaczego dobór odpowiednich środków jest aż tak ważny? Ponieważ niektóre środki czystości są bardzo intensywne w działaniu. Mogą one powodować liczne uszkodzenia, które znacznie pogorszą walory wizualne tapicerki samochodowej. W skrajnych momentach powstają przebarwienia, a nawet niewielkie przetarcia. Żeby uniknąć takich mikrouszkodzeń, konieczne jest dobieranie środków czystości pod właściwości konkretnej tkaniny.

Dodatkowo nowoczesne preparaty do prania tapicerki wykorzystywane przez zaawansowane firmy sprzątające potrafią usunąć również drobnoustroje. Te niewielkie organizmy, które żyją w naszych tkaninach, potrafią wpływać na nasz stan zdrowia. Bardzo dobrze wiedzą o tym alergicy, którzy codziennie muszą borykać się z różnego rodzaju nieprzyjemnościami wynikającymi z tego powodu.

Skuteczne pranie tapicerki samochodowej — korzyści dla kierowcy

Samochód bywa dla niektórych szczególnie ważną przestrzenią. Okazuje się, że na czterech kółkach spędzamy na prawdę dużo czasu. Oznacza to, że nasze tapicerki samochodowe narażone są na intensywne użytkowanie. Powoduje to liczne plamy. Bardzo niebezpieczny dla materiału jest również piasek, który wnika pomiędzy strukturę i prowadzi do przecierania się tkaniny. Prawdopodobnie widziałeś już nie jeden raz w swoim życiu przedarte wycieraczki. Możesz tego uniknąć.

Szczególnie ważne jest odkurzanie tkaniny. To właśnie w ten sposób usuwa się piasek oraz inne zanieczyszczenia o ostrych krawędziach. Im wyższa moc ssąca, tym więcej tego typu szkodliwych zanieczyszczeń uda się wydobyć spomiędzy włókien.

Drugim czynnikiem, który wpływa na wysoką skuteczność fachowego prania tapicerki samochodowej są środki czystości, które docierają do głębokich warstw tkaniny. Rozpuszczają zbite warstwy brudu, które zalegają w tapicerkach. To właśnie tego rodzaju środowisko stanowi idealne miejsce dla wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Znajdują się tam roztocza i inne mikroskopijne organizmy.

Mogą one powodować nieprzyjemny zapach, który znacznie zmniejsza komfort przebywania w samochodzie. Przeważnie jest to mała przestrzeń, która dość łatwo może zostać zdominowana przez odór wydobywający się z zaniedbanych tkanin. Odświeżacze powietrza nie zawsze wystarczają. Znacznie skuteczniejszą metodą jest usuwanie przyczyny zapachu, niż wyłącznie maskowanie go.

Kolejną zaletą, która wynika z fachowej usługi, jest długotrwała ochrona. Pranie tapicerki samochodowej zrealizowane przy pomocy nowoczesnych środków czystości pozwala na wypracowanie warstwy ochronnej. Twoje tkaniny będą wykazywały większą odporność na działanie promieniowania UV, które to w głównej mierze odpowiada za płowienie.

To wyłącznie niektóre z licznych zalet, które możesz otrzymać w wyniku fachowej usługi. Jeżeli chcesz podnieść poziom czystości w swoim samochodzie, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów.

Wiele osób przywiązuje się do swoich samochodów. Dbają o to, aby były czyste oraz zadbane. Czasami ciężko utrzymać taki stan, ponieważ tapicerki samochodowe narażone są na wiele różnych czynników, które mogą powodować plamy oraz przetarcia. Znacznie pogarsza to walory estetyczne pojazdu.

Są również tacy, którzy o samochód dbają wyłącznie z zewnątrz. Zapominają całkowicie o tym, że fotele i środek również wymagają odpowiedniej ilości uwagi. W konsekwencji dochodzi do sytuacji, w których to właśnie samochód z zewnątrz prezentuje się bardzo dobrze, a w środku wręcz odstrasza.

Jak czyścić fotele samochodowe?

Nie ma jednej skutecznej metody na pielęgnację samochodu. Nie każdy jest na tyle dużym miłośnikiem motoryzacji, aby spędzać kilka godzin na polerowaniu swojego pojazdu. Znaczna większość traktuje swoje auta wyłącznie jako środek transportu, o który należy sporadycznie zadbać. Sytuacja może jednak się drastycznie zmienić w momencie, gdy w środku samochody zacznie bardzo nieprzyjemnie pachnieć. W takim przypadku warto zamówić pranie foteli w profsjonalnej firmie.

Takie sytuacje bardzo często mają miejsce w przypadku zaniedbanych wnętrz. Kierowcy, skupiając się na myciu zewnętrznej części samochodu, zapominają o tym, że to właśnie tkaniny są niesamowicie delikatne i podatne na brud. Mogą one stanowić siedlisko dla drobnoustrojów, które nie tylko wydzielają nie przyjemny zapach, ale również wpływają negatywnie na nasze zdrowie.

Wśród nich znajdują się roztocza. Te mikroskopijne organizmy są popularnym alergenem. Powodują objawy takie jak kaszel, katar, ból głowy, a nawet ogólne gorsze samopoczucie. Jeżeli jesteś alergikiem i spędzasz w samochodzie jakąś część swojego dnia, to jesteś narażony na ich działanie. W jaki sposób się ich pozbyć? Samodzielnie będzie to bardzo trudne. Ogólnodostępne środki czystości bardzo często nie dają sobie rady z podobnymi wyzwaniami.

Rozwiązaniem jest profesjonalne czyszczenie foteli samochodowych. Specjaliści wykorzystują w tym celu zaawansowane urządzenia piorące oraz profesjonalne środki czystości. Bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na skuteczność procesu, jest dobranie detergentów bezpośrednio pod konkretny rodzaj tkaniny.

Dlaczego jest to, aż tak bardzo istotne? Ponieważ niektóre tkaniny są bardzo delikatne. Oznacza to, że zastosowanie mocniejszych środków czystości może spowodować powstanie mikroskopijnych uszkodzeń, które znacznie osłabią strukturę materiału. W skrajnych sytuacjach może prowadzić to również do powstawania niewielkich przebarwień. Takich uszkodzeń nie będzie już można odwrócić.

Fachowe pranie tapicerki samochodowej — przebieg procesu

Pranie tapicerki jest zadaniem wymagającym. Specjalistyczna usługa zawsze przeprowadzana jest przez osobę, która posiada odpowiednie umiejętności oraz wiedzę, z zakresu materiałów oraz chemii. Jeżeli taki proces przeprowadzałaby osoba bez koniecznego doświadczenia, to efekt byłby niezadowalający. Co więcej, naraziłoby to tkaninę na uszkodzenie. Samo pranie składa się z kilku kroków:

1. Przygotowanie — specjalista zabezpiecza wszystkie elementy samochodu, które tego wymagają. Podczas tego kroku zapoznaje się również z rodzajem tapicerki. Sprawdza, jaki to jest materiał, a następnie na tej podstawie dobiera właściwy środek piorący.

2. Odkurzanie — niesamowicie istotnym krokiem jest odkurzanie. Pozwala ono wyeliminować zanieczyszczenia, które mają ostre krawędzie. Zaliczyć możemy do nich piasek lub okruszki. Są to szczególnie niebezpieczne dla tkaniny zabrudzenia, ponieważ przyspieszają proces przecierania się materiału.

3. Odplamianie — w niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie odplamiacza. To środek o bardzo intensywnym działaniu, który nanoszony jest wyłącznie na powierzchnię plamy. W większości przypadków pozwalają one na usunięcie bardziej uporczywych zanieczyszczeń. 

4. Zasadnicze pranie — wcześniej dobrany środek czystości jest rozprowadzany po całej powierzchni tkaniny. Wnika on głęboko w strukturę materiału i rozpuszcza gromadzący się tam brud. W ten sposób umożliwia wybawienie go. Przy pomocy specjalnych urządzeń profesjonaliści odsysają wilgoć oraz brud wraz z mydlinami.

Proces najlepiej regularnie powtarzać. Częstotliwość zależy od tego, na jakim poziomie czystości Ci zależy. Duże znaczenie ma również to, w jaki sposób traktujesz swoje tapicerki samochodowe. Jeżeli przewozisz brudne narzędzia lub zwierzęta domowe, to będzie ona wymagała częstszej pielęgnacji. Regularne pranie profesjonalnymi metodami pozwala wypracować warstwę ochronną, która zabezpiecza na jakiś czas materiał przed promieniowaniem UV.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz