Czernidło do opon - intensywny kolor, odpowiednia ochrona

Udostępnij

Opony są wyjątkowo narażone na różnego rodzaju negatywne czynniki zewnętrzne. Niepielęgnowane, szybko się zużyją i przestaną cieszyć nasze oko. Warto więc nieco o nie zadbać, by zapewnić ich długotrwałą funkcjonalność, a także nienaganny wygląd. Pomóc może nam w tym czernidło do opon, które dostępne jest w wielu sklepach motoryzacyjnych. Jakie jednak wybrać? 

Czernidło do opon to produkt stosowany zwłaszcza w autokomisach, które dbają o nienaganny wygląd używanych opon w samochodach. Nadaje im ono intensywnego czarnego koloru i sprawia, że ponownie wyglądają jak nowe. Ponadto, stanowi też dobrą ochronę przed szybkim ich zużyciem, odpowiednio je impregnując. Wybierz najlepsze czernidło do opon, kierując się naszym rankingiem. 

Czernidło do opon - test

Aby nałożyć czernidło na oponę, musimy pamiętać, by przede wszystkim dobrze ją umyć i wysuszyć. W przeciwnym razie, preparat nie będzie długo się na niej utrzymywać lub nie przyniesie pożądanego efektu. 

Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue

Jest to dressing do opon, który doskonale je nabłyszcza i nadaje pięknego czarnego koloru. Dzięki właściwościom hydrofobowym, opony nie brudzą się tak szybko, a ich czyszczenie nie będzie sprawiać problemów. Ponadto, produkt ten jest bardzo wydajny - 500 ml starcza na około 70 kompletów opon. Czernidło nakłada się za pomocą specjalnego aplikatora na czystą i osuszoną powierzchnię opony. Jego użytkownicy bardzo chwalą sobie jego przyjemny zapach i dużą wydajność. 

Shiny Garage Back2Black

Shiny Garage Back2Black

Jest to preparat, który podobnie jak poprzedni produkt, trzeba nakładać aplikatorem. Doskonale zabezpiecza opony przed przedwczesnym starzeniem i płowieniem, a dzięki zawartości silikonów, chroni je przed nadmiernym brudzeniem się.  Ponadto, możemy używać go nie tylko do opon, ale również do plastików zewnętrznych. Posiada właściwości hydrofobowe oraz antystatyczne, a więc bez problemu poradzi sobie z przylegającym brudem. Preparat pozostawia po sobie bardzo przyjemny zapach grejpfruta. Za to czernidło do opon zapłacimy nie więcej niż 50 złotych. 

Zobacz także : Aktualny ranking preparatów do konserwacji opon. Więcej na https://autokosmetykaranking.pl >>

K2 Bold Spray 

K2 Bold Spray to znacznie tańsza propozycja, która cieszy się dużą popularnością. Aplikacja w formie spray’u jest znacznie wygodniejsza niż ta płynna. Preparat zapewnia dobre nabłyszczenie opon oraz ich odpowiednią ochronę przed matowieniem i pękaniem. Dostępny za nie więcej niż 15 złotych, odznacza się dużą wydajnością i funkcjonalnością. Warto też dodać, że przy jego aplikacji nie trzeba nadmiernie uważać na felgi, ponieważ nie pozostawia na nich ciemnych smug. 

Opony to taki element samochodu, o który trzeba dbać z wyjątkową starannością. To one zapewniają nam komfort jazdy i bezpieczeństwo na drodze. Warto więc odpowiednio je pielęgnować, by służyły nam dłużej i wciąż wyglądały jak dopiero co zakupione. Pomoże nam w tym czernidło do opon, które zadba o ich kondycję. Powinniśmy więc się nieco pochylić nad jego wyborem, jeśli chcemy, by spełniło nasze najbardziej wygórowane oczekiwania. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz