Najlepsze programy telewizyjne

Udostępnij

Sposób, w jaki konsumujemy nasze media, uległ w ciągu ostatniej dekady zasadniczej zmianie paradygmatu. Stało się to stopniowo - TiVo, VOD, rozwój sieci streamingowych; te postępy i wiele innych są kluczowymi krokami w restrukturyzacji sposobu, w jaki podchodzimy do serialowych formatów opowiadania historii. W tym samym czasie nastąpił rozwój kultury smartfonów i tabletów oraz możliwości, które pojawiają się, gdy większość ludzi ma ekran przed oczami przez większość godzin czuwania. Naturalnie, wkrótce potem nastąpił rozkwit binge-watchingu.

Nie oznacza to oczywiście, że ludzie nie obracali telewizją od dziesięcioleci. Dopóki istnieją kujony i sposoby nagrywania, ludzie masowo konsumują swoje ulubione programy telewizyjne, czy to na DVD, czy też nagrane samodzielnie VHS. Ostatnio jednak binge-watching stał się nie tylko czymś, co ludzie robią, ale także czynnikiem napędzającym, który kształtuje sposób, w jaki część rozrywki powstaje na poziomie podstawowym. Netflix, w szczególności, jest znany z tworzenia swoich seriali w sposób, który zmusza widzów do strawienia całej narracji w jednej lub dwóch odsłonach, a w rezultacie często zaciera granice między formatami filmowymi i telewizyjnymi.

Ale bez względu na to, czy obserwujesz całe swoje życie, czy też ostatnio ześlizgnąłeś się w nawyk, istnieją pewne pokazy, które są po prostu idealne do głównego nurtu tak szybko, jak to możliwe. Jeśli szukasz nowego pokazu do nurkowania, personel Collider'a przygotował podręczną listę naszych ulubionych pokazów do obejrzenia poniżej. Dowiedz się co warto obejrzeć w tv: 

Gra o tron

Wiesz, że pokaz będzie dobrym zegarkiem, gdy będziesz wyrywać włosy w oczekiwaniu na nowe odcinki z tygodnia na tydzień i nowe pory roku. Opierając się na strukturze dramatu szoku i wysokiej fantazji w bestsellerowej serii książek George'a R. R. Martina, David Benioff i D.B. Weiss' adaptacja Game of Thrones przekłada wszystkie polityczne machinacje, królewskie intrygi i apokaliptyczne podstawy fantazji na telewizyjne złoto. Wspierana przez zmieniający się budżet HBO, Game of Thrones może być najbardziej spektakularnym widowiskiem, jakie kiedykolwiek pojawiło się w eterze, a luksusowa uwaga sprawia, że świat jest całkowicie wciągający, gdzie wszystko może się zdarzyć, każdy może zginąć, a każdy nowy zakręcony wieszak na klifie i moment gwałtownej interpunkcji sprawia, że nie można się doczekać, aby zobaczyć, co będzie dalej.

Obce rzeczy

Tutaj linie zaczynają się zacierać między telewizorem a filmem. Spektakl taki jak Dom z kart jest wyraźnie zbudowany i prezentowany jak tradycyjny serial telewizyjny, tylko taki, który ma być oglądany na zasadzie "binge-watch". Jednak "Dziwne rzeczy" mają o wiele bardziej filmowy charakter, nie tylko ze względu na ograniczoną liczbę odcinków, ale i strukturę każdego z nich. Grają one jak części całości, a nie jak samodzielne odcinki, a binginging Stranger Things przypomina raczej czytanie wielkiej powieści w jeden dzień, niż oglądanie kilku telewizorów na raz. Rzeczywiście, każdy sezon programu jest postrzegany przez jego twórców, braci Matt i Ross Duffer, jako bardziej film niż serial telewizyjny, co czyni go prawdopodobnie najbardziej satysfakcjonującym binge-watch na tej liście. Nawet jeśli ostatni odcinek pozostawia otwarte drzwi na więcej pytań, każdy z dwóch pierwszych sezonów ma wyraźny początek i koniec.

Breaking Bad

Binge oglądając Vince'a Gilligana i Petera Goulda ostateczną serię Golden Age Breaking Bad może poczuć się jak emocjonalny maraton, ale nagroda jest warta zachodu. Arcydzieło długoformatowego opowiadania historii, Breaking Bad jest seria, która odeszła za każdym razem, gdy myślisz, że masz przeczytać na nim i nigdy nie boi się huśtać na płoty z nikczemnym ludzkim zachowaniu i daleko idące opad z niegodziwych czynów. Jak Walter White, nauczyciel chemii w liceum, który został królem narkotykowym, Bryan Cranston jest objawieniem i na każdym kroku jest wspierany przez zespół cudownie utalentowanych rówieśników. Breaking Bad jest perfekcyjnie dopracowanym show, w każdym sezonie czuję się zarówno ciasno zakręconą jednostką opowiadania historii, jak i częścią większej całości. Utrzyma nerwy na wodzy i wsadzi ci do żołądka zagłębienie na bezdechowy rollercoaster dramatu postaci poprzez zbrodnię i karę.

Archer

Rzadko zdarza się, że program telewizyjny trwa siedem sezonów (i liczy się) i pozostaje świeży, ale Archer jest konsekwentnie zabawny, stylowy i zaskakujący. Binge oglądanie serii FX jest idealne, ponieważ twórca Adam Reed niezwykle lubi częste dowcipy i gagi. Oglądanie wysoko wykwalifikowanego i niewiarygodnie niekompetentnego szpiega H. Jona Benjamina, który przedziera się przez różne misje, to prawdziwa przyjemność za każdym razem. Pokaz ma również zamiłowanie do odkrywania siebie na nowo w danym sezonie, skupiając się na jednym długim łuku fabularnym przez cały sezon, co również sprawia, że oglądanie tej animowanej serii jest prawdziwą przyjemnością. Poważnie, Archer jest w zasadzie jedną wielką maszyną do wytwarzania radości.

Westworld

Bóg jeden wie, że kuszące tajemnice Westworlda były przepyszne, gdy były rozrzucane w cotygodniowym tempie, a czas pomiędzy kolejnymi rozdziałami był wystarczająco długi, by rozpracować kawałki układanki, które Jonathan Nolan i Lisa Joy stworzyli z miłością. To powiedziawszy, seria nagradza również rozdarcie odcinków, zwłaszcza jako rewatch, który pozwala zobaczyć pełny zakres skręconej, czasochłonnej narracji. Akcja rozgrywa się w parku rozrywki Old West, gdzie roboty są do dyspozycji ludzi, niezależnie od tego, co mroczne popędy mogą posiadać, Westworld jest doskonałą hybrydą pulpy fantasy i mózgowego sci-fi, pakowanie w spektaklu HBO podpisu seks i śmierć wraz z ciężką dawką złożonych brain-twisters, a czy oglądasz go tydzień w tydzień, czy wszystko za jednym zamachem, oba punkty vantage oferują nowe aspekty, aby docenić

Rick i Morty

Są plusy i minusy, by obciągać Rickowi i Morty'emu. Po stronie pro, jest to czasami boleśnie zabawna seria, która dostarcza szaloną ilość śmiechu na odcinku wraz z zaskakująco solidnymi łukami postaci. Po stronie przekrętu, możesz złamać swój mózg. Rick i Morty to twardzi sci-fi z ostrymi krawędziami, a tempo bicia może utrudniać nadążanie za jedną koncepcją mind-bending po drugiej. Rzecz w tym, że nie będziesz w stanie sobie pomóc. Podczas gdy fajnie jest usiąść z epizodem na chwilę, aby przełamać warstwy i implikacje wszystkiego, co brzęczy na ekranie w każdym ciasnym półgodzinnym odcinku, seria jest tak pulsująca, wciągająca i kompletnie pokręcona, że nie można po prostu zignorować przymusu trafienia do gry na kolejny kawałek szaleństwa

Komentarze (0)

Zostaw komentarz