Jakie okulary do komputera wybrać nie mając wady wzroku?

Udostępnij

Coraz więcej osób pracuje przy komputerze. Pojawiło się nawet określenie dolegliwości związanych ze zbyt długim wpatrywaniem się w ekran komputera. To tzw. syndrom widzenia komputerowego, czyli nic innego jak zmęczenie i pieczenie oczu oraz bóle głowy. W takich przypadkach rozwiązaniem mogą być okulary do komputera, które służą również osobom bez wady wzroku.

Wielogodzinna praca przy komputerze nie tylko ma wpływ na nasza postawę, ale przede wszystkim odbija się na naszych oczach. Okulary do komputera mają za zadanie ochronić nasz wzrok przed niekorzystnym wpływem promieniowania. Pojawia się więc pytanie - jak wybrać najlepsze?

Okulary do komputera - nie tylko dla osób z wadą wzroku

Codziennie spędzamy wiele godzin przy komputerze. Wysyłamy maile, tworzymy dokumenty, czytamy artykuły. To wszystko sprawia, że nasze oczy się męczą, a skutki często są bardzo nieprzyjemne. Oprócz robienia sobie regularnych przerw od komputera, częstym mruganiu, a także używaniu preparatów, które nawilżają oczy, warto zaopatrzyć się w odpowiednie okulary do komputera.

Przede wszystkim takie okulary powinny posiadać powłokę antyrefleksyjną. Służy ona do neutralizacji uciążliwych dla oka refleksów świetlnych. Dlatego nawet osoby bez wady wzroku powinny używać odpowiednich okularów do komputera. Antyrefleksy sprawdzą się też przy częstym oglądaniu telewizji czy nocnej jazdy samochodem. Odbijają światło i dają poczucie komfortu. W dzisiejszym świecie, gdzie dookoła jest pełno źródeł światła, okulary z antyrefleksem są często koniecznością.

Kolejnym ważnym elementem jest powłoka antyelektrostatyczna. W znacznym stopniu chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem elektromagnetycznym gamma, które jest emitowane przez tradycyjne monitory CRT.

Dodatkowo okulary do komputera powinny posiadać powłokę antyrefleksyjną wzbogaconą o LED-Protect, która zabezpiecza oko przed działaniem niebieskiego światła.

uniwersalne okulary do komputera

Uniwersalne okulary do komputera

Najważniejszą funkcją, jaką spełniają okulary z antyrefleksem, jest zmniejszenie zmęczenia naszych oczu. Okulary do komputera skierowane są dla wszystkich osób, które pracują przez długi czas przed monitorem, zwłaszcza przy sztucznym świetle. Powłoka antyrefleksyjna składa się z kilku warstw o mikroskopijnej grubości. Warstwy te nie tylko chronią przed światłem, ale też zarysowaniami i zabrudzeniem. Dodatkowo lepsze rozpoznanie obrazu na monitorze zwiększa komfort pracy.

Jakie są ceny okularów do komputera?

Cena takich okularów waha się, w zależności od indywidualnych potrzeb. Dostępnych jest kilka wariantów na rynku, które różnią się nieco w tej kwestii. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, co dane okulary posiadają. Najważniejsze, aby miały wspomniane warstwy antyrefleksyjne, bo to właśnie dzięki nim nasze oczy będą odpowiednio chronione.

Wraz z rozwojem technologii, coraz więcej czynności wykonujemy przed monitorem komputera. Sztuczne światło dodatkowo wzmaga negatywne skutki promieniowania. Warto już dziś zatroszczyć się o swój wzrok i zdecydować się na odpowiednie okulary do komputera.  

Więcej o okularach do komputera i nie tylko na stronie AVM4You.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz