Kolagen - w trosce o Twoje zdrowie

Udostępnij

Wielu z nas prowadzi aktywny tryb życia, zna wszystkie suplementy diety, jednak nigdy nie jesteśmy w pełni zadowoleni z ich rezultatów. Czasem mamy niedobór jednego składnika i to jego brak sprawia, że czujemy się zmęczeni i schorowani. Jednym z tych składników może być kolagen. Kolagen jest bardzo ważnym białkiem, wytwarzanym przez nasz organizm. Wspomaga on elastyczność, zdrowie skóry, kości, mięśni, włosów i paznokci. Co ciekawe, 30% całkowitego białka w organizmie to właśnie kolagen. Jak uzupełnić jego brak?

Człowiek w każdym wieku powinien dbać o to, aby uzupełniać niedobory danych substancji. Niestety w przypadku kolagenu ciężko jest znaleźć go w produktach spożywczych. W jaki sposób możemy zaspokoić zapotrzebowanie naszego organizmu na tę substancję?

Jeśli borykamy się z bólem stawów  powinniśmy wprowadzić do diety czerwone mięso, dużo zielonych warzyw i owoców. Sklepy spożywcze posiadają w swojej ofercie galaretki z żelatyną, która jest jednym z najlepszych źródeł kolagenu. Warto zastanowić się nad produktem, który będzie dla nas najwłaściwszy. Jednak każdy z nas codziennie pije wodę, dlaeczego więc nie wzbogacić jej kolagenem?

Wpływ kolagenu na wygląd

Włókno kolagenowe łatwo pęka (zwłaszcza po długiej ekspozycji na Słońcu). W pewnym wieku nie regeneruje się już tak łatwo samoistnie i trzeba je wspomóc suplementacją. Kolagen ma nieoceniony wpływ na skórę, włosy, paznokcie i kości:
- pomaga niwelować drobne zmarszczki,
- poprawia elastyczność skóry,
- wspiera budowę kości,
- poprawia płytkę paznokcia i regeneruje popękane skórki,
- pomaga odżywić cienkie włosy, zmniejsza ich wypadanie,
- poprawia krążenie krwi,
- pomaga naprawić mięśnie.

Dobrym pomysłem, będzie spożywanie kolagenu wraz z witaminą C. Suplementy zawierające kolagen mogą też zwiększyć nawilżenie skóry o około 30%.

DuoCollagen

Kolagen w kosmetyce

Kolagen to podstawowe białko tkanki łącznej. Białko to, ze względu na swoje właściwości biochemiczne, niewielką toksyczność, znalazło swoje zastosowanie w kosmetykach i chirurgii kosmetycznej. Jak zostało wyżej wspomniane odpowiada za sprężystość, jędrność skóry, a także jej nawilżenie. Można go porównać do "rusztowania" naszej skóry. Z wiekiem aktywność fibroblastów, które syntetyzują kolagen w ludzkim organizmie, stopniowo się zmniejsza, prowadząc do utraty jędrności, pogorszenia owalu twarzy oraz powstawania wielu zmarszczek. Dlatego też, aby temu przeciwdziałać należy uzupełnić zasoby kolagenu, stosując kosmetyki z kolagenem lub korzystając z nowości technologicznych - w dermatologii estetycznej istnieją już wypełniacze z kolagenem. 

Kolagen w płynie

Który kolagen do picia wybrać - w proszku czy naturalny? Kolagen jest dostępny w wielu produktach spożywczych pochodzących od zwierząt - szpiku, chrząstkach i skórkach. Są źródłem nasyconych kwasów tłuszczowych, jednak ich nadmiar w posiłkach sprzyja rozwojowi zaburzeń układu sercowo-naczyniowego. Dlatego nie jest proste dostarczenie kolagenu wraz z dietą. Ciekawą alternatywą są suplementy diety bogate w kolagen, na przykład DuoLife Collagen w postaci płynu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz