Profil zawodowy w CV - Jak o nim napisać?

Udostępnij

Profil zawodowy w CV - Jak o nim napisać?

Profil zawodowy jest dosyć nowym, ale bardzo skutecznym trendem przy tworzeniu CV. Zazwyczaj zamieszcza się go na samej górze życiorysu zawodowego, co pozwala pracodawcy na krótkie i zwięzłe poznanie kandydata aplikującego na zamieszczoną przez niego ofertę pracy. Polega zazwyczaj na napisaniu kilku słów o sobie jako potencjalnym pracowniku oraz o tym, dlaczego nadaje się na stanowisko, na które się aplikuje. Dzięki takiej informacji rekruter może w łatwy sposób podjąć decyzję, czy chce dalej przeglądać CV kandydata, z kolei kandydat ma szansę na przykucie uwagi rekrutera swoim życiorysem zawodowym, przez co nie zostaje pominięty w procesie rekrutacji.

Jakie informacje zamieścić w profilu zawodowym?

W profilu zawodowym zamieszczonym w CV należy krótko odpowiedzieć na następujące kwestie:

1. Kim jesteś? Warto tutaj opisać, kim jesteś z zawodu, w jakiej firmie pracujesz, jak długo jesteś na tym stanowisku oraz jakie masz wykształcenie, jeżeli pokrywa się ono z zawodem, jaki wykonujesz (w takim przypadku piszesz krótko, jaki kierunek i na jakiej uczelni skończyłeś - pomijasz lata studiów, zamieszczasz je dopiero w dalszej części życiorysu zawodowego).

2. Jakie są Twoje największe osiągnięcia zawodowe i umiejętności przydatne na aktualnym stanowisku? W tej części warto wymienić swoje 1-2 największe osiągnięcia w dotychczasowej karierze zawodowej, poparte liczbami i obejmujące czas trwania. Warto również wspomnieć o kluczowych umiejętnościach, na przykład tworzenie rekomendacji dotyczących zmian proceduralnych.

3. Na jakim stanowisku chcesz pracować i jak wiążą się z tym Twoje cele zawodowe? W tym zdaniu warto jest wymienić nazwę stanowiska zamieszczoną w ogłoszeniu, na jakie aplikujemy - dzięki temu CV jest bardziej profesjonalne i spersonalizowane pod konkretną ofertę. W tym samym zdaniu należy zawrzeć w kilku słowach, jakie cele zawodowe chcielibyśmy realizować na tym stanowisku - dzięki temu pracodawca zobaczy w Tobie osobę ambitną, która przychodzi do firmy realizować konkretny cel, a nie po prostu zarabiać pieniądze. W takim przypadku na wstępie sygnalizujesz pracodawcy, jakie potencjalne korzyści przyniesiesz jego firmie, jeśli Cię zatrudni.

Pamiętaj również, żeby kluczowe frazy zaznaczyć pogrubioną czcionką - rekruterzy zazwyczaj szybko przeglądają CV, dlatego, jeśli chcesz zwrócić ich uwagę, zaznacz w swoim profilu zawodowym najistotniejsze informacje.

Kreator CV: https://adconnect.pl/kreator-cv 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz