Okulary przeciwsłoneczne - jak je dobrać?

Udostępnij

Okulary słoneczne to niezbędny atrybut zarówno kobiet, jak i mężczyzn podczas słonecznych dni. Nie tylko stanowią elegancki dodatek do naszej stylizacji, ale przede wszystkim chronią oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jak zatem dobrać okulary przeciwsłoneczne, by pasowały do kształtu naszej twarzy, ale i stanowiły dobrą ochronę? 

W sklepach aż roi się od modeli okularów przeciwsłonecznych. Do wyboru mamy przeróżne kształty, począwszy od klasycznych, po te najbardziej wymyślne, np. imitujące serca. Okulary różnią się też kolorem oraz rodzajem materiału z którego zostały wykonane. Przedstawiamy więc kilka porad pomocnych przy wyborze tego eleganckiego dodatku. 

Dopasuj okulary do kształtu twarzy 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważny jest dobór okularów do kształtu swojej twarzy. W sklepach znaleźć możemy zarówno te bardziej kwadratowe, jak i zupełnie owalne, dlatego dobrze jest wiedzieć, jakie wybrać, by wyglądać oszałamiająco. 

Pewnie nieraz zastanawiałaś się nad tym, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy - jest to nie lada wyzwanie, ponieważ nie każdy model okularów będzie do niej pasować. Jeśli jesteś posiadaczką właśnie takiego kształtu twarzy, powinnaś zdecydować się na taki model, który będzie z nim kontrastować. Wybierz zatem proste, prostokątne bądź trójkątne oprawki z wyrazistym noskiem, który optycznie wydłuży i wysmukli twarz. Kwadratowa twarz natomiast wymaga okrągłych oprawek. Charakteryzuje się ona stosunkowo szerokim czołem i płaskim podbródkiem, dlatego najlepiej w takim przypadku wybrać półokrągłe okulary. Świetnie też spisze się tzw. model „kocich oczu”.

Najłatwiej natomiast jest wybrać okulary dla właścicieli twarzy o owalnym kształcie. Do nich pasuje praktycznie każdy model, dlatego nie powinno być problemu przy wyborze oprawek.

jak dobrać okulary

A co z brwiami? 

Najlepiej, aby okulary przeciwsłoneczne nie zasłaniały brwi. Powinny one mieścić się między łukiem brwiowym a kośćmi policzkowymi. Dobrze zatem, gdy górna część oprawki znajduje się albo delikatnie na linii brwi albo tuż pod nią. Źle dobrane okulary wyglądają po prostu nieestetycznie, a ponadto mogą sprawić niemały kłopot zwłaszcza kobietom, które malują swoje brwi. Gdy okulary je zasłonią, po pierwsze cały makijaż pozostanie na oprawkach, które szybko się pobrudzą, a po drugie, wysiłek włożony w pomalowanie brwi pójdzie na marne. 

Zadbaj nie tylko o styl

Pamiętaj, że okulary nie są tylko dodatkiem do stylizacji. Oczywiście powinny być one dopasowane do Twojego stylu, ale warto też przemyśleć ich wpływ na zdrowie. Wybierz model z pewnego źródła, gdzie będziesz miała pewność, że zdobędziesz okulary z odpowiednią ochroną przed promieniami UV. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ okulary bez odpowiedniego filtra UVA/UVB mogą bardziej zaszkodzić oczom niż gdybyśmy ich wcale nie mieli. Modele zakupione na targu czy w sieciówkach często kuszą ceną, jednak wtedy mamy prawie 100% pewności, że nie zapewnią one nam odpowiedniej ochrony. Postawmy więc na jakość połączoną ze stylem, wybierając okulary od profesjonalnych optyków. 

Okulary przeciwsłoneczne to bardzo elegancki dodatek do codziennych stylizacji, który potrafi zdziałać cuda. Źle dobrane jednak, mogą sprawić, że optycznie albo poszerzymy, albo zaokrąglimy swoją twarz. Przed ich zakupem, warto więc dowiedzieć się, jak dobrać odpowiednie okulary do kształtu naszej twarzy, by dobrze w nich wyglądała oraz zwrócić uwagę, czy będą one wystarczającą ochroną dla naszych oczu. 

Artykuł sponsorowany przez:

Salon Super Optyk

ul. Wysłouchów 6A/9

30-611 Kraków

telefon: 698 658 759

www: https://salonsuperoptyk.pl/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz