Eleganckie wizytowniki – jak zapanować nad chaosem?

Udostępnij

Prowadząc firmę warto mieć swoje wizytówki zawsze przy sobie. Dzięki temu można je wręczyć potencjalnemu klientowi, który być może kiedyś skorzysta z naszych usług. Możemy oczywiście przechowywać wizytówki w portfelu razem z kartami czy biletem miesięcznym, jednak mogą się one dość szybko pobrudzić lub pogiąć, a przecież nie chcemy wręczać ludziom wizytówek, które nieestetycznie się prezentują. Dobrze wykonana wizytówka może wiele powiedzieć o właścicielu przedsiębiorstwa. Jak zatem przechowywać wizytówki aby zawsze wyglądały jak druczki dopiero co przywiezione z drukarni?

Co to jest wizytownik?

Wizytownik to przedmiot użytkowy, który jest przeznaczony do przechowywania wizytówek. Może on przybierać bardzo różne formy od pudełeczka po mini segregator z kieszonkami. Takie małe kieszonki są najczęściej wykonane z przezroczystej folii. Niektóre modele są także wyposażone w przekładki z literami alfabetu, dzięki czemu wizytówki można łatwiej posegregować.

Pierwsze wizytówki pojawiły się w Chinach w XV wieku. W tamtych czasach używano jedwabiu lub papieru ryżowego, na którym państwowi urzędnicy pisali swoje dane osobowe. Do Europy wizytówki zostały przywiezione prawdopodobnie trochę później do Włoch i Francji przez podróżnika Marco Polo. Na początku były one używane przez arystokrację jako karty wizytowe. Widniały na nich imię i nazwisko napisane odręcznie, często dopełnienie stanowiły miniaturowe obrazki zamawiane u artystów. Wizytówki w zbliżonej formie do współczesnych pojawiły się w Niemczech w XVIII wieku. Były one już drukowane, tak jak dzisiaj. Z czasem kartoniki wyewoluowały do takich, jakie znamy obecnie. Powstało także zapotrzebowanie na specjalne opakowania, w których można było je przenosić. 

elegancki wizytownik

Jak wybrać wizytownik?

Przed zakupem wizytownika warto zastanowić się, jakie mamy potrzeby. Jest to związane między innymi z ilością wizytówek, które możemy schować. W niektórych przypadkach można kupić takie modele, które mają mniejszą objętość. Jeżeli jednak wiemy, że z reguły potrzebujemy większej ilości, to warto zainwestować w produkt, do którego schowamy więcej kartoników. Dzięki temu wyjeżdżając na targi czy biznesowe spotkanie mamy pewność, że wzięliśmy ze sobą odpowiednią liczbę wizytówek. Istotny jest także wygląd oraz materiał, z którego jest zrobiona oprawka wizytownika. Bardzo eleganckie modele są wykonane ze skóry lub z ekoskóry.

Gdzie kupić wizytownik?

Każdy biznesmen, niezależnie od tego, czy jest właścicielem dużego przedsiębiorstwa, czy małej lokalnej firmy, powinien zawsze mieć przy sobie wizytówki. Jeżeli potencjalni klienci zauważą u nas elegancki wizytownik, to na pewno zwrócą uwagę na nasze profesjonalne podejście do tematu wizerunku. Gdzie zatem kupić takie produkty? Można skorzystać z oferty sklepu Lobos, która już od wielu lat zajmuje się wyposażeniem biur. Oprócz drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych czy ergonomicznych mebli, możemy kupić także profesjonalne wizytowniki. Dodatkowym atutem jest możliwość nabycia wkładów do wizytowników. Jeżeli mamy za mało miejsca, to zawsze możemy skorzystać z tej opcji. Wśród proponowanych modeli znajdziemy także te, które są wyposażone w specjalne indeksy alfabetyczne lub mechanizm ringowy. Istnieje także możliwość wyboru koloru wizytowników. Dzięki temu wybierzemy produkt dopasowany do naszych potrzeb, jak również gustu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz