Ponownie planujesz odświeżyć swoją kolekcję ubrań? Zwróć uwagę na te rzeczy

Udostępnij

Raz na jakiś czas przychodzi taki moment, kiedy chcemy odświeżyć swoją kolekcję ubrań. Może to wynikać z różnych przyczyn. Pragniesz zmienić swój wizerunek? Znalazłeś nową pracę, w której obowiązuje zupełnie inny dress code? Czujesz się mniej pewnie w swoich ubraniach? A może wraz z kolejnym sezonem zachwyciły Cię trendy zyskujące na popularności? Bez względu na powód, masz szansę wprowadzić nieco świeżości do swoich stylizacji. Czym warto się wtedy kierować, a czego unikać? Sprawdź garść wskazówek.

Znajdź równowagę między trendami a swoich stylem

Upodobania części miłośników mody zmieniają się równie szybko co trendy. Nadejście nowego sezonu wiąże się więc z tworzeniem przez popularne marki kolejnych kolekcji, które nie zawsze wpasowują się w nasz indywidualny styl. Pomimo tego, decydujemy się na ich zakup, ponieważ nie lubimy czuć się pominięci. Jak znaleźć złoty środek między zmieniającą się modą a własnymi preferencjami? Spróbujmy określić jednoznacznie nasz styl i trzymajmy się go podczas każdych zakupów. W końcu może podobać nam się wiele ubrań w ofertach różnych marek, jednak nie oznacza to, że powinny znaleźć się one w naszej kolekcji. Decydując się na jakąś rzecz, zastanówmy się, czy posiadamy już inne elementy, do których będziemy w stanie ją dopasować. Bądźmy konsekwentni i świadomi wyboru. Nikt nie lubi wydawać pieniędzy na ubrania, które założymy raz albo prosto z metką trafią na dno szafy.

Dla wielu osób, poszukujących jeszcze swojego stylu, rozwiązaniem jest szafa kapsułowa. Co to takiego? Aby ją zbudować, wystarczy zaledwie kilka basiców. Z ich pomocą możemy tworzyć liczne zestawienia, ponieważ każdy element z szafy kapsułowej świetnie ze sobą współgra. Skomponowanie outfitu nie przynosi więc żadnych problemów. To jednak możliwość dla osób preferujących raczej minimalistyczne zestawienia.

Warto wziąć pod uwagę także wpływ na środowisko. Kupując za każdym razem ubrania zgodne z trendami, po minionym sezonie stara odzież ląduje często na wysypisku śmieci – zwłaszcza jeśli była złej jakości i widać na niej od razu oznaki użytkowania. Materiały, które wykorzystuje się do produkcji większości rzeczy z kategorii fast fashion nie podlegają utylizacji. Ubraniom słabej jakości nie damy drugiego życia, a zatem będą zapewne zalegać przed długi czas w jakimś miejscu, przysparzając jedynie więcej problemów.

Odświeżenie szafy na lato

Postaw na jakość, a nie ilość przykładem workery damskie

Wybierając się na zakupy ubrań, traktujmy je jako inwestycję w siebie. Starajmy skupiać się raczej na jakości danych produktów, dzięki czemu skorzystamy z nich przez długi czas. Poza tym istnieje większa szansa, że jeśli po kilku sezonach jakiś styl powróci do mody, my będziemy już posiadać konkretne części garderoby i to w dobrym stanie. Warto więc zapoznać się z wartościami, którymi kieruje się dana marka, a przede wszystkim ze składem ubrania na metce lub z jego opisem na stronie internetowej, np. w sklepie Answear. Zwróćmy również uwagę na dopracowanie szczegółów w projekcie przed producenta. Wystające nitki, trudno działający zamek błyskawiczny lub niepraktycznie umieszczony guzik wpłyną na nasz komfort, przez co rzadziej będziemy sięgać po daną rzecz.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz