Rodzaje myszy komputerowych - jaką mysz komputerową wybrać?

Udostępnij

Ważne jest, aby zastanowić się nad przeznaczeniem myszy komputerowej przed jej zakupem. Istnieją różne rodzaje myszy. Te do użytku domowego lub biurowego będą się różnić od tych dla graczy lub profesjonalistów. Mysz laserowa i optyczna działają w podobny sposób, obie wykorzystują system optyczny do analizy światła. Różnice tkwią w najdrobniejszych szczegółach, które postaram się wyjaśnić w następnym artykule.

Czym jest mysz optyczna?

Dioda LED emituje światło z myszy optycznej. Czujnik odczytuje pozycję myszy na podstawie światła odbitego od podłoża. To rozwiązanie pozwala nam używać myszy na różnych powierzchniach, w tym chropowatych i płaskich.

Czym jest mysz laserowa?

Mysz laserowa również wykorzystuje światło, ale jest ono generowane przez laser diodowy. Mysz laserowa jest bardziej precyzyjna, ponieważ wiązka lasera trafia tylko w jeden punkt. Graficy, inżynierowie i gracze są fanami myszy laserowych. Myszy laserowe powinny być używane wyłącznie na powierzchniach o jednolitym kolorze, twardych i równych.

Co to jest mysz BlueTrack?

Myszy BlueTrack wyposażone są w szerokokątny system optyczny i niebieskie światło LED. Takie rozwiązanie pozwala nam na wysoki poziom precyzji i korzystanie z myszy praktycznie na każdej powierzchni.

Czym jest ergonomiczna mysz?

Ergonomiczne gryzonie różnią się od tradycyjnych przede wszystkim kształtem. Ergonomiczna konstrukcja myszy ergonomicznych pozwala im zmniejszyć napięcie nadgarstka i idealnie dopasować się do dłoni. Na początku mogą wydawać się niewygodne i bezużyteczne. Jednak po kilku godzinach pracy szybko zmienisz zdanie. W przypadku ergonomicznej myszy pionowej nasza dłoń ułożona jest zupełnie inaczej niż w przypadku tradycyjnych myszy komputerowych. Dłoń ułożona jest tak, jakby się witała, nadgarstek nie jest wygięty w bok, a przedramię nie skręca się.

Rolka do zewnętrznej podkładki umieszczonej pod klawiaturą. To urządzenie wskazujące jest rolką umieszczoną w centralnym miejscu przed nami. Nie musimy skręcać rąk ani ich wyciągać. Rozwiązanie to zmniejsza obciążenie mięśni podczas pracy przy komputerze. Podkładka ta posiada również przyciski, których używa się tak samo jak touchpada.

Opinie i recenzje o myszkach Dell - czytaj więcej wchodząc na https://akcesoriadokomputera.pl/myszki/myszki-dell-opinie-recenzja/vkze_vifj

Jak podłączyć mysz? Myszy bezprzewodowe a przewodowe

Większość myszy jest podłączana przez gniazda USB. Połączenie przewodowe zapewnia stabilną i wolną od zakłóceń pracę. Te cechy są przydatne dla graczy, którzy nie mogą sobie pozwolić na przerwanie lub opóźnienie rozgrywki.

Myszy bezprzewodowe łączą się za pomocą technologii radiowej 2,4 GHz lub Bluetooth, którą można znaleźć w droższych modelach. Zapewnia to działanie bez zakłóceń. Myszy bezprzewodowe są wygodniejsze dla tych, którzy nie chcą, aby przeszkadzały im kable, ale baterie/akumulatory w myszy mogą sprawić, że będą one cięższe.

Mysz komputerowa

Jaki typ myszy jest najlepszy dla graczy?

Ważne jest, aby wybrać mysz kompatybilną z różnymi rozdzielczościami ekranu. Powinna również mieć możliwość regulacji czułości. Można to zrobić, naciskając przycisk pod kółkiem przewijania.

W strzelankach często wystarczą dwa przyciski, ale w grach MMO potrzeba ich więcej. Ważne są przełączniki, które mają szybki czas reakcji i długą żywotność. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na opcje raportowania dla myszy bezprzewodowej, ponieważ model przewodowy ma 1000 Hz.

Która mysz jest najlepsza do biura?

Dodatkowe przyciski są przydatne, ale nie niezbędne w pracy biurowej. Nie musisz też przejmować się wysoką rozdzielczością sensora. Ważne, by dobrze sprawdzał się w codziennym użytkowaniu. W każdym biurze ergonomiczna konstrukcja jest niezbędna. Dobra mysz jest ważna dla osób, które spędzają przy komputerze do 7 godzin dziennie.

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest mysz bezprzewodowa. Warto wybrać taką, która pozwala utrzymać porządek na biurku lub ma baterię o długiej żywotności

Komentarze (0)

Zostaw komentarz